O nas

Paweł Bernard

Z wykształcenia jestem doktorem nauk chemicznych. Moim głównym zajęciem jest przygotowywanie studentów do zawodu nauczyciela chemii. Dydaktyką zajmuję się z zawodu i z zamiłowania.  Poza tym sam jestem nauczycielem, specjalizuję się w przygotowaniu uczniów do matury międzynarodowej IBDP (International Baccalaureate Diploma Programme). Od 2003 roku prowadzę i organizuję różnego rodzaju pokazy chemiczne, jestem m. in. autorem i inicjatorem „Spotkań z ciekawą chemią” prowadzonych na Wydziale Chemii UJ. Więcej informacji o mnie znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej: www.chemia.uj.edu.pl/bernard

Kinga Orwat

Ukończyłam studia chemiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2012 roku. Obecnie rozwijam moje zainteresowania z zakresu problematyki nauczania przedmiotów przyrodniczych realizując pracę doktorską w obszarze dydaktyki chemii. Ponadto uczę chemii w gimnazjum i od ponad dwóch lat biorę czynny udział w organizacji i prowadzeniu takich przedsięwzięć jak Spotkania z ciekawą chemią, czy Festiwal Nauki w Krakowie.


Cześć,

Celem naszego blogu jest popularyzacja chemii. Chcielibyśmy, aby pokazy które wykonujemy dotarły do jak najszerszej publiczności. W filmach przedstawiamy dokładnie przebieg doświadczenia, a jego opis merytoryczny na blogu. Pamiętajcie jednak, że prezentowane eksperymenty są niebezpieczne. Wykonywanie ich przez osoby nie posiadającej szerokiej wiedzy chemicznej, niezbędnych umiejętności oraz doświadczenia, może spowodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Wykorzystane substancje oraz powstające produkty reakcji mają właściwości żrące, często są toksyczne i niebezpieczne dla środowiska.  Z tego powodu doświadczenia te powinny być wykonywane w laboratorium pod nadzorem osób posiadających wykształcenie chemiczne, a powstające produkty reakcji muszą być odpowiednio utylizowane! Jeszcze raz podkreślamy, nagrywamy i udostępniamy filmy, abyście nie musieli robić tych doświadczeń sami!

Jeżeli chcielibyście zobaczyć film przedstawiający jakieś konkretne doświadczenie, wpiszcie jego nazwę i krótki opis na Facebooku.  Będziemy starać się spełniać Wasze życzenia, jeżeli tylko sprzęt, laboratorium i umiejętności na to pozwolą.

 Zachęcamy do komentowania, lajkowania i subskrypcji.

Z pozdrowieniami,

Paweł i Kinga

© 2014 – 2017, www.ChemVlog.pl.